Cselekvési terv
A programok integrálása a fennálló intézményi és szolgáltatási rendszerben a szocio-ökológiai megközelítés szerint az innovációk közösségi és szervezeti faktorokhoz való adaptálását jelentik. Ezen faktorok nélkülözhetetlenek a programok elindításához a pilot során és a hosszú távú eredményes fenntarthatóságot is biztosíthatják a pilot időszakát követően.
A végső program kidolgozásakor ezen szempontokhoz illesztjük azokat az eredményesnek bizonyult sportfoglalkozásokat, amelyeket a szakirodalmi és külföldi jó példák elemzése által összefoglaltunk. Az adott területen dolgozó szakemberek bevonásával kvalitatív interjúkon és fókuszcsoportos rendezvényeken keresztül információt kapunk a célcsoport specifikusabb sajátosságairól, a tervezett intervenciós program bevezetésének megvalósíthatóságáról, praktikus elemeiről. Ezeket a szempontokat figyelembe véve a mozgásprogramokat az adott célcsoport tágabb intézményi és közösségi keretébe illesztjük be. Az egyes célcsoportokra vonatkozóan a 3.3 pontban ismertetjük, hogy a pilot program keretében a programok integrálása hogyan kerül megvalósításra.
A pilot program keretében az intézményekkel készített interjú személyes találkozó keretében valósult meg a következők szerint:
Időpontok:
Nosztalgia Nyugdíjas Klub – 2018. augusztus 29.
Velencei Önkormányzat és a Gárdonyi Járási Hivatal – 2018. szeptember 4.
Zöldliget Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Baptista Általános Iskola és Gimnázium
A közösségi faktorok:
Egyéb felmerülő kérdések és igények a részükről
A teljes Módszertani tanulmány letölthető itt: EFOP525_Módszertani tanulmány_2.0